Foghúzás
Sajnálatosan vannak olyan esetek, amikor egy fog már egyáltalán nem menthető, és az egészségünk érdekében jobb eltávolítani. Rendelőnkben a fogak megtartásáért a végsőkig küzdünk, és kizárólag alapos megfontolás után döntünk a szájsebészeti beavatkozás mellett. Ilyen esetek lehetnek:
- Nagymértékű szuvasodás, ahol más kezelés már nem segít.
- Letört fog, törött gyökér.
- Előrehaladott fogágybetegség miatt mozgó fog.
- Sikertelen gyökérkezelés, nem szűnő fogfájás, nagy kiterjedésű gyökércsúcsi gyulladás esetén. Cysta, tályog kapcsán további szövődmények elkerülése végett.
- Fogszabályozás kapcsán nagyon indokolt esetben.
- Csontban rekedt, előtörésükben megakadt fogak esetén.

Bölcsességfog húzás
A bölcsességfogak, mivel a legutolsó fogak, nehezebben érhetőek el a tisztítás számára, ugyanakkor szerkezetileg sérülékenyebbek is, mint a többi fog, emiatt különösen hajlamosak a szuvasodásra. Előfordulhat, hogy a bölcsességfogak csak részben törnek elő, azaz csak egy részük bukkan ki a fogínyből, míg a többi részük elakadhat. Ez nemcsak ínygyulladáshoz, fájdalomhoz vezethet, hanem a többi fog elmozdulását is okozhatja, illetve nagymértékben károsíthatja a szomszéd fogakat is.
A bölcsességfogak sok esetben már számtalan panaszt okoznak, mire a kihúzásuk mellett döntünk. Néhány esetben a húzásuk megelőző jellegű beavatkozás, amely segít elkerülni a jövőbeli fogászati problémákat.
Fogszabályozás esetén érdemes kikérni a kezelőorvos véleményét, mert a növekvő bölcsességfogak veszélyeztethetik a fogszabályozás eredményességét.
Fájdalmas a foghúzás?
Tudjuk, hogy sokan rettegnek a foghúzás gondolatától, de az Avicenna Dental rutinos, tapasztalt szájsebésze a modern fogászati technikák alkalmazásával gyorsabb és hatékony, mégis kíméletes fogeltávolítást kínál.
Érzéstelenítés: A beavatkozás előtt minden esetben helyi érzéstelenítéssel teljes mértékben fájdalommentessé tesszük a foghúzást.
Szedáció: Szorongó pácienseink éber szedációt is kérhetnek. Ez a módszer a szorongás enyhítésére szolgál. Főként olyan helyzetekben alkalmazzuk, amikor a páciens tart a kezeléstől, vagy hosszabb szájsebészeti eljárásra van szükség. Az éber szedáció alatt a beteg kellemes, nyugodt, éber állapotban van és kommunikációra képes.
A kezelés menete
Állapotfelmérés:
Rendelőnkben figyelmesen meghallgatjuk panaszait és kérdéseit. Közösen keressük a legjobb megoldást, miközben figyelembe vesszük egyedi kéréseit.
Az állapotfelmérés során teljes körű szájvizsgálatot végzünk szükség esetén röntgenfelvételekkel kiegészítve.
Kezelési terv
Az állapotfelmérés nemcsak a problémák feltárásáról szól, hanem arról is, hogy megértse a megoldáshoz vezető utat.
- Konzultáció és csapatmunka: Szükség esetén több szakterület kollégái együtt dolgoznak az ön esetén, hogy gyorsabb és hatékonyabb kezelést kapjon.
- Komplex kezelési terv: Részletes, írásos tervet készítünk magyarázattal és költségtervezettel, hogy pontosan tudja, milyen kezelésekre számíthat.
Érzéstelenítés
A foghúzás előtt helyi érzéstelenítőt alkalmazunk, így a páciens nem érez fájdalmat a procedúra alatt. Szorongó pácienseink éber szedációt is kérhetnek.
A fog eltávolítása
Az egyszerű foghúzás során a szájsebész elmozdítja az ínyt a húzásra szánt fogról, majd megfelelő alakú fogó segítségével megmozdítja, kilazítja és kiemeli a fogat a környező csont megóvása mellett.
A műtéti foghúzás során a szájsebész bemetszést ejt az ínyen, elemeli a fogról az ínyt, szükség esetén eltávolít a fogat körülvevő csontból, majd a fogóval és más eszközökkel kilazított fogat eltávolítja. A sebet kitisztítja és az ínyt összevarrja.
Fájdalomcsillapítás és utókezelés
A foghúzás után fájdalomcsillapító gyógyszert írhatunk fel a fájdalom enyhítésére, majd részletes tájékoztatást nyújtunk arról, hogy hogyan kell ápolni a sebet.
Kérjük, hogy a műtét napján és az azt követő napon:
- ne dohányozzon, ne fogyasszon kávét vagy alkoholt
- tartózkodjon a testi megerőltetéstől
- a műtéti terület fölé eső lágyrészeket hidegvizes borogatással, jegeléssel hűtse
- puha, tejmentes, pépes ételeket fogyasszon
- a beavatkozást követően 72 óráig ne öblögessen még tiszta vízzel sem
- a sebhez óvatosan érjen fogait az érintett helyen is tisztítsa, de óvatosan
- szedje be a kezelőorvosa által felírt gyógyszereket (amennyiben felírásra került) amennyiben a beavatkozás során az arcüreg megnyílt, a műtétet követő 10 napig ne fújja az orrát, kerülje a tüsszentést.
Áraink
Szájsebészet
- Konzultáció – szájsebészet 15 000 HUF
- Bölcsességfog eltávolítás 50 000-65 000 HUF
- Fog ill. foggyökér eltávolítás 38 000-55 000 HUF
- Sinus zárás- foghúzás 50 000 HUF
- Gyökércsúcs resectio retrográd gyökértöméssel 45 000-55 000 HUF
- Retrográd gyökértömés gyökerenként 17 000 HUF
- Koronahosszabbítás 45 000-55 000 HUF
- Varratszedés ingyenes
- Éber szedáció első óra 150 000 HUF
- Éber szedáció további óra 50 000 HUF
Kérdése lenne a foghúzással kapcsolatban?
A leggyakrabban feltett kérdéseket összegyűjtöttük önnek:
Mire kell figyelni foghúzás előtt?
A foghúzás előtt tájékoztassa orvosát a betegségeiről és arról, ha rendszeresen szed gyógyszert.
Mire kell figyelni foghúzás után?
Foghúzás után pihenjen sokat, kerülje a fizikai igénybevételt. Kövesse az orvos tanácsait a fájdalomcsillapítók szedésével kapcsolatban. Fogyasszon könnyű és puha ételeket, és kerülje a tejtermékek, az alkohol és a forró, csípős ételek fogyasztását néhány napig. Kerülje a dohányzást. A fogmosást viszont ne hanyagolja el, de óvatosan bánjon a műtött területtel, hiszen a foghúzást követő naptól már a foghúzás helyét is óvatosan mosni kell.
Mennyi idő a felépülés egy foghúzás után? Foghúzás után meddig tart a fájdalom és duzzanat?
A fogeltávolítás utáni időszakot a húzás nehézsége, és az egyéni tényezők befolyásolják.
Nincs két egyforma foghúzás és sebgyógyulás még ugyanazon személy esetén sem. a legfontosabb, hogy kövessék a húzás utáni javaslatokat és legyenek türelmesek magukhoz és a gyógyulási folyamathoz.
Normál esetben általában egy hét után záródik az íny a húzás helyén, a duzzanat a 2-3 nap után csökken, egy hét után megszűnik. A húzás utáni kellemetlenségek fokozatosan megszűnnek.
A húzás utáni sebgyulladás általában a 3-4. napon jelentkezik, nem befolyásolható, nem előzhető meg, utókezelésekkel enyhíthető, megszüntethető.
A foghúzások utáni gyógyulás a legdinamikusabb a felső állcsonton, itt jár a legkevesebb gyógyulási nehézséggel, fájdalommal, itt gyógyul a leggyorsabban. Az alsó állcsonton, főként az alsó bölcsességfogaknál a gyógyulás és a vele járó kellemetlenségek elhúzódhatnak.
Milyen ételeket vagy italokat kerülni kell a foghúzást követően?
Kerülje a forró ételeket és italokat, a koffeint, a tejtermékeket, a rágós, kemény, fűszeres ételeket, az apró magvakat, a szénsavas és az alkoholos italokat.
Mivel segíthetem még a foghúzás utáni gyógyulást?
A foghúzás utáni vérszivárgás teljesen normális jelenség, és általában nem ad okot aggodalomra. A zsibbadás megszűnte utáni fájdalom és a vérszivárgás felerősödése normális jelenség. A vérzés csökkenthető, ha 15 percig ráharap egy tamponra, vagy gézbucira. Ha a vérzés nem csökken, vagy ha szokatlanul erős vérzést tapasztal, keresse fel fogorvosát vagy egy sürgősségi osztályt.
Mit tegyek, ha vérzést tapasztalok foghúzás után?
A foghúzás utáni vér szivárgás teljesen normális jelenség, és általában nem ad okot aggodalomra. A zsibbadás utáni fájdalom, vérszivárgás felerősödése normális jelenség. A szivárgó vérzés csökkenthető, ha 15 percig ráharap egy tamponra, gézbucira. Azonban ha a vérzés sem csökken, vagy ha szokatlanul erős vérzést tapasztal, azonnal keresse fel fogorvosát vagy egy sürgősségi osztályt.
Foghúzás után mennyi idővel lehet újra fogpótlást készíteni?
A foghúzás után 6 héttel már elkezdhető rögzített híd, vagy kivehető fogpótlás készítése. Implantátum beültetésére különböző protokollok léteznek: egyes esetekben lehetséges a foghúzással egyidőben történő implantátum beültetés, más esetekben a foghúzás után 3-4-6 hónap is szükséges, hogy az implantátum bekerülhessen. Minden implantációs eset egyedi, szájsebészeti konzultációt és CBCT felvétel készítését igényli, így dönthető el, hogy melyik az Ön számára legideálisabb és legbiztonságosabb megoldás.
Kérhetem-e altatásban a foghúzást?
Altatásban nem végzünk foghúzást, de szorongó pácienseink kérhetnek éber szedációt. Ez a módszer a szorongás enyhítésére szolgál. Az éber szedáció alatt ön kellemes, nyugodt állapotban van és képes kommunikálni az orvossal.
Mi az az éber szedáció?
Az éber szedáció a szorongás csökkentésére szolgáló eljárás. Elsősorban hosszabb, nagyobb megterhelést jelentő, jellemzően szájsebészeti beavatkozásoknál használt módszer. Ebben jártas és gyakorlott kollégánk előzetesen felméri az ön állapotát, hogy alkalmas-e éber szedációra, majd vénán keresztül adja be önnek a megfelelő gyógyszert. Az éber szedáció alatt ön kellemes, nyugodt állapotban van és képes kommunikálni az orvossal.

Kérjen időpontot!
Időpontkéréshez írjon nekünk üzenetet, és hamarosan keresni fogja önt kollégánk.