Dentálhigiénia

A dentálhigiéniai kezelés, vagy közismertebb nevén a fogkőleszedés nem csupán egy kozmetikai beavatkozás a fehérebb, csillogóbb fogakért és az üde leheletért. Kulcsfontosságú szerepet játszik a fogak és az íny egészségének megőrzésében.

Fogkő eltávolítása

Természetes folyamat, hogy szánkban lepedék képződik a fogainkon, melyet jórészt alapos fogmosással el tudunk távolítani. Azonban vannak olyan helyek melyek nehezebben érhetőek el, így ezeket a területeken nem tudunk elég alaposak lenni, és ilyenkor a lepedék felhalmozódik és állandósul a fogainkon, majd fogkővé alakul, amit házi körülmények között lehetetlen eltávolítani.

A fogkövet szabad szemmel nem mindig lehet észrevenni, ugyanis létezik fehér színű fogkő, és azt is sokszor elfelejtjük, hogy az íny alatti fogrésznél is kialakulhatnak elváltozások, amik jellemzően feketék vagy barnák.

A fogkő nemcsak esztétikai szempontból zavaró, hanem számos egészségügyi problémához vezet: ínygyulladás jöhet létre, aminek jele a vérző íny; rosszabb esetben fogágybetegség alakulhat ki, ami a vérző íny mellett kellemetlen lehelettel, hosszú távon a fogak kimozgósodásával jár; fogszuvasodás veszélyeztetheti a fogak egészségét.

A dentálhigiéniai kezeléseken eltávolítjuk a fogakon megjelenő elszíneződéseket is, amit jellemzően kávé tea, vörösbor, dohányzás okoz.

Ajánlásunk szerint félévente érdemes felkeresni a dentálhigiénikust, aki fájdalommentesen megszabadít minket a fogakon megjelenő fogkőtől, lepedéktől és elszíneződéstől.

Áraink

Dentálhigiéniai kezelések

  • Ultrahangos szájhigiéniai kezelés – sós polírozással 30 000-40 000 HUF
  • Sós polírozás 22 000 HUF
  • Professzionális szájhigiénés tanácsadás 17 000 HUF
Szakmai csapatunk

A kezelést végző kollégáink:

Kérdése lenne a dentálhigiéniával kapcsolatban?

A leggyakrabban feltett kérdéseket összegyűjtöttük önnek:

A jó hír az, hogy a fogkőleszedés általában nem okoz fájdalmat. Néhány páciens enyhe kellemetlenséget tapasztal, de ez ritkán éri el a fájdalom szintjét. Azonban mindannyian egyediek vagyunk, mindenki más-más fájdalomküszöbbel rendelkezik, így igény esetén zsibbasztó zselé, vagy érzéstelenítő injekció használata mellett is végezhető a dentálhigiéniai kezelés. 

A válasz nem olyan egyszerű, mint gondolnánk. Általánosságban elmondható, félévente egyszer érdemes felkeresni a dentálhigiénikust fogkőeltávolítás céljából. Azonban ez személyenként változhat, függően néhány tényezőtől:

  • Szájhigiénia: Ha megfelelő technikával mosunk fogat, és  használunk fogköztisztító kefét, az lassíthatja a fogkő kialakulását. 
  • Életmód: A dohányzás és bizonyos ételek-italok (pl. kávé, vörösbor) gyorsíthatják a fogak elszíneződését..
  • Genetika: Néhány ember hajlamosabb a fogkőképződésre. 

A legfontosabb a megfelelő technikával végzett fogmosás. Mosson fogat reggel és este minimum 2 percig, manuális, vagy elektromos fogkefével. A fogközökről se feledkezzen el, használjon fogköztisztító kefét.

Látogasson el dentálhigiéniás kezeléseinkre fél évente, hogy a nehezen hozzáférhető helyeken is alapos tisztítást kapjanak fogai.

 

A fogkőleszedés általában nem okoz fájdalmat, néhányan enyhe kellemetlenségről számolnak be. Azonban mindannyian egyediek vagyunk, mindenki más-más fájdalomküszöbbel rendelkezik, így igény esetén zsibbasztó zselé, vagy érzéstelenítő injekció használata mellett is végezhető a dentálhigiéniai kezelés. 

A terhesség alatt bekövetkező hormonális változások miatt megnő a fogínygyulladás és az ínyproblémák kockázata. A fogkő felhalmozódása pedig csak tovább ronthatja a helyzetet. Ezért a rendszeres fogászati ellenőrzés és a fogkőleszedés kulcsfontosságú az egészséges száj és a baba egészsége szempontjából is.

A vérző íny nem normális jelenség és nem kell együtt élni vele. Az ínyvérzést a fogakon megtelepedő lepedék és fogkő okozza. Dentálhigiéniai kezeléseinken ön professzionális tisztításon vesz részt, amikor a fogfelszíneket tökéletesen megtisztítjuk a rárakódott lepedéktől, fogkőtől és elszíneződésektől . A tiszta fogfelszíneket az otthoni szájhigiénés napi rutinjával tudja fenntartani, amelyhez dentálhigiénikus kollégánktól segítséget kap.

A kellemetlen lehelet nem normális jelenség és nem kell beletörődnie. A kellemetlen lehelet oka lehet a fogakon megtelepedő fogkő és lepedék. Dentálhigiéniai kezeléseinken ön professzionális tisztításon vesz részt, amikor a fogfelszíneket tökéletesen megtisztítjuk a rárakódott lepedéktől, fogkőtől és elszineződésektől . A tiszta fogfelszíneket az otthoni szájhigiénés napi rutinjával tudja fenntartani, amelyhez dentálhigiénikus kollégánktól segítséget kap.

A kellemetlen lehelet  egyéb általános betegséget is jelezhet (pl. reflux). Ezzel kapcsolatban kérje fogorvosaink segítségét.

Szeretné szájhigiénés napi rutinjában segítséget kérni, de nem tudja hogy kezdje? Egyszerűnek tűnik a fogmosás, de valami mégsem stimmel? Romlanak a fogai és visszatér az ínyvérzése? Mire való a fogköztisztítókefe? Kell használnom szájvizet? Ha önt is foglalkoztatják hasonló kérdések keresse fel iTOP specialistánkat, aki személyre szabott, gyakorlati tanácsokkal látja el a napi szájápolással kapcsolatban, hogy fogai sokáig egészségesek és szépek lehessenek. 

Az iTOP specialisták olyan szakemberek, jellemzően dentálhigiénikusok, akik professzionális szinten űzik a szájápolást. Szájhigiénés tanácsadásokon személyre szabott, gyakorlati tanácsokat adnak, bemutatják a  megfelelő fogmosási technikát, a fogköztisztító kefe használatát, sok hasznos információt osztanak meg és segítenek a napi szájápolási rutin kialakításában.

Bár csábító lehet házilag próbálkozni, az otthoni fogkőeltávolítás komoly veszélyekkel járhat: pl. fogzománc sérülése, ínyvérzés és -sérülés, fertőzésveszély, ezért semmiképp se próbálja otthon eltávolítani a fogkövet, mert súlyosabb problémákat okozhat vele.

Kérjen időpontot!

Időpontkéréshez írjon nekünk üzenetet, és hamarosan keresni fogja önt kollégánk.